Budisti že več tisočletij uživajo brezmejne koristi meditacije. A kako ta deluje? In zakaj? Načela v ozadju te starodavne prakse se že dolgo izmikajo nekaterim od najboljših umov moderne znanosti. Do zdaj. V tem prelomnem delu nas svetovno priznani budistični učitelj Yongey Mingyur Rinpoče vabi, naj se mu pridružimo pri razkritju skrivnosti, ki se skrivajo v ozadju meditacijske prakse. V sodelovanju z nevroznanstveniki laboratorija za slikanje možganov in obnašanje Waisman Yongey Mingyur podaja jasne uvide v moderne raziskave, ki kažejo, da sistematično urjenje v meditaciji lahko poveča delovanje v predelih možganov, povezanih s srečo in sočutjem. Skupaj s fiziki razvija tudi znanstveno osnovano interpretacijo budističnega razumevanja narave resničnosti.
Z uporabo osnovnih meditacijskih praks, ki nam jih ponuja, lahko odkrijemo poti skozi vsakodnevne probleme ter spremenimo ovire v priložnosti za spoznanje neomejenega potenciala našega lastnega uma.
Bistvo budistične prakse ni toliko v prizadevanju, da spremenite svoj način razmišljanja in obnašanja, ali da postanete boljši človek, temveč v spoznanju, da ne glede na to, kaj mislite o okoliščinah v svojem življenju, ste že dobri, celoviti in popolni, bistvo pa je v prepoznavanju prirojenega potenciala vašega uma.
Mogoče vas bo zanimala tudi knjiga KO LJUBIŠ SVET, SVET LJUBI TEBE https://www.iskanja.si/knjige/ko-ljubis-svet-svet-ljubi-tebe.html